1. pl
  2. uk
Button link Linked In Biuro Rachunkowe Magne Superat z Ostrowa Wielkopolskiego
Instagram Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Facebook Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Księgowość Biuro rachunkowe Ostrów Wielkopolski Magne Superat
Kontakt telefoniczny Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski

Zadzwoń do nas

798 992 676

516 006 090

Kontakt mailowy Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski

Napisz do nas

biuro@magnesuperat.pl

Lokalizacja Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
07 października 2022

Samodzielna księgowość, zatrudnienie księgowego, czy biuro rachunkowe?

Misją każdego przedsiębiorcy jest uzyskanie jak najlepszej usługi w jak najbardziej optymalnej cenie. W przypadku usługi księgowej początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy mają możliwość prowadzić księgowość samodzielnie, bądź zlecić usługę komuś innemu. Która opcja jest najlepsza? Z tego artykułu poznasz zalety i wady każdej z nich! 


Samodzielne prowadzenie księgowości


Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych początkujących, samodzielne prowadzenie księgowości wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Pod uwagę często bierze się brak poniesionych kosztów pieniężnych. Czy  jednak rzeczywiście można zaoszczędzić na samodzielnym prowadzeniu księgowości? 
Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z poziomu wiedzy, jakim się dysponuje w dziedzinie księgowości. Niewystarczająca wiedza i nienadążanie za zmianami w przepisach mogą doprowadzić do popełnienia błędów, których naprawa może kosztować nie tylko sporo pieniędzy, ale również zużytym czasem i energią, które można poświęcić na działania rozwijające firmę. 
Naprawa błędów często kosztuje więcej, niż zakup usługi księgowej. 


Czy dział księgowości wewnątrz firmy to dobry pomysł?


Odpowiedź jest taka jak w wielu dziedzinach naszego życia - to zależy.

Wewnętrzne działy księgowe są dużym kosztem i ponoszeniem dużej odpowiedzialności przed Skarbem Państwa, dlatego stosują ją i zaleca się stosowanie ich tylko i wyłącznie dużym firmom zatrudniającym powyżej 50 pracowników.


Wynagrodzenie dla pracownika księgowego nie jest jedynym kosztem. Trzeba pamiętać o odpowiednim wyposażeniu w programy księgowe. Wiele z nich wymaga comiesięcznego opłacania sukbsrybcji. Dodatkowo, sporadycznie należy inwestować w szkolenia, które zwiększą kompetencje księgowego i pozwolą mu być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami podatkowymi. Nie można też zapomnieć o organizacji miejsca i odpowiednim wyposażeniu. Wszystko to generuje znaczące koszty utrzymania znacznie przewyższające zlecenie księgowania zewnętrznej firmie, właśnie dlatego jest to znana i lubiana praktyka przez mniejsze i średnie przedsiębiorstwa. Zlecenie księgowania zewnętrznej firmie oszczędza czas, przedsiębiorstwo może się wtedy skupić na pracy, do której zostało powołane, oszczędza pieniądze oraz daje o wiele większe bezpieczeństwo podczas prowadzenia działalności, wybierając dobre biuro rachunkowe możemy spać spokojnie i być pewni, że wszystkie nasze dokumenty/wnioski zostaną poprawnie rozliczone.

 

Biuro rachunkowe – jedna z najlepszych inwestycji dla małych i średnich firm

 

Powierzając prowadzenie księgowości do biura rachunkowego (np. Magne Superat), powierzasz usługi księgowe w ręce osób, które mają do czynienia z tym tematem na co dzień. Cena usługi księgowej jest mniejsza od kosztów powstających w ramach utworzenia działu księgowego w firmie i zatrudnienia w niej specjalisty. Nie musisz też się martwić o miejsce dla dokumentów, kursy doszkalające dla księgowych, czy koszty programów księgowych. Biuro rachunkowe ma obowiązek zorganizowania potrzebnego wyposażenia we własnym zakresie.


Gdzie znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe?


Na forach i portalach internetowych można znaleźć mnóstwo ofert dotyczących prowadzenia usług księgowych, jednak nigdy nie ma się pewności co do kompetencji, doświadczenia i kwalifikacji osób oferujących swoją pomoc. Wybierając odpowiednie biuro rachunkowe należy zadbac o jak najlepszy profesjonalizm, doświadczenie oraz kwalifikacje zatrudnionych w nim osób, które będzie można obdarzyć długotrwałym i  silnym zaufaniem, np. biuro rachunkowe Magne Superat
 

Najnowsze posty

Magne Superat to biuro rachunkowe nastawione na jak największy zysk swoich klientów, cechą wyróżniającą się spośród innych biur to przede wszystkim jasne i klarowne przedstawianie sytuacji dla osób nie mających doświadczenia ani wiedzy w księgowości, wszystkie niejasności uzgadniane i tłumaczone są prostym językiem tak aby każdy był świadom swoich kwestii finansowych oraz czuł się bezpiecznie. Nasze biuro zlokalizowane jest w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Stanisława Żółkiewskiego 3, z przyjemnością doradzimy i sporządzimy za Państwa wszystkie niezbędne wnioski - wierzymy, że firma z dobrym doradztwem oraz księgowością może z powodzeniem kształtować przyszłość w naszym kraju.

Logo Stopka Biura Rachunkowego

Pomagamy naszym Klientom podejmować trafne decyzje finansowe kształtujące przyszłość ich firm.

Facebook Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
LinkedIn Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Instagram Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Kontakt telefoniczny z Biurem Rachunkowym w Ostrowie Wielkopolskim

Zadzwoń do nas

798 992 676

516 006 090

Kontakt e-mail z Biurem Rachunkowym w Ostrowie Wielkopolskim

Napisz do nas

biuro@magnesuperat.pl

Lokalizacja Biura Rachunkowego w Ostrowie Wielkopolskim
Godziny pracy Biura Rachunkowego w Ostrowie Wielkopolskim

Godziny pracy

Pon - Pt: 8:00-16:00

Sob - Nd: zamknięte

Copyright © Magne Superat wszystkie prawa zastrzeżone - Projekt i wykonanie: Bartosz Adamczyk