1. pl
  2. uk
Instagram Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Facebook Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Logo Biuro rachunkowe Ostrów Wielkopolski Magne Superat
Kontakt telefoniczny Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski

Подзвоніть нам

798 992 676

516 006 090

Kontakt mailowy Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski

Напишіть нам

biuro@magnesuperat.pl

Lokalizacja Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
07 October 2022

Czy samodzielne prowadzenie księgowości się opłaca? Czy samodzielne księgowanie własnej firmy jest trudne? 

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest prowadzenie firmy. Mając i tak dużo na głowie, zapracowani biznesmeni często decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości uznając, że zaksięgowanie kilku faktur nie jest trudne i przyniesie spore oszczędności. Rzeczywistość niekiedy jest zupełnie inna…

 

To tylko kilka faktur, czyli pierwsza pułapka myślowa

 

Liczba faktur rzeczywiście może wydawać się niewielka, jednak koszty naprawy błędów popełnionych przez błędne zaksięgowanie dokumentów często są na tyle duże, że przekraczają koszty zlecenia usługi księgowej osobie kompetentnej.

 

Czy samodzielne księgowanie na pewno jest takie proste?

 

Sam proces księgowania może nie wydawać się trudny, jednak brak specjalistycznej wiedzy księgowej, niski poziom znajomości przepisów i nienadążanie za ich zmianami może doprowadzić do popełnienia błędów. Pomyłki wynikające z niewiedzy księgowej doprowadzają do utraty pieniędzy i cennego czasu, którego i tak zapracowani biznesmeni mają niewiele.

 

Jaka kara grozi za popełnienie błędów księgowych?

 

Niewłaściwe prowadzenie księgowości firmy jest traktowane przez urząd skarbowy jako wykroczenie lub przestępstwo skarbowe. Kara grzywny, która może zostać nałożona na przedsiębiorcę może wynosić nawet dwudziestokrotność minimalnego wynagrodzenia. Dodatkowo, organy państwowe mogą też zadecydować o ograniczeniu lub nawet całkowitym pozbawieniu wolności.

 

Czy zatrudnienie księgowego do własnej firmy jest opłacalne?

 

Powierzenie prowadzenia księgowości własnej firmy osobie kompetentnej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak nie do końca opłacalnym. Zatrudniając księgowego do firmy należy liczyć się z poniesieniem kosztów związanych z wyposażeniem jego stanowiska pracy, zakupem programów księgowych, a następnie inwestowaniem w szkolenia podnoszące kwalifikacje zatrudnionego pracownika.

Należy mieć na uwadze, że pracownik po kilku latach pracy i zdobytym doświadczeniu może opuścić firmę, co będzie się wiązać z potrzebą znalezienia nowej kompetentnej osoby na to stanowisko i poświęceniem czasu na szkolenie jej.

 

Biuro rachunkowe jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem

 

Przekazanie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Zatrudnione tam osoby posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości dla wielu firm różniących się m.in. zakresem świadczonych usług, czy formą opodatkowania. Szeroki wachlarz doświadczeń skutkuje szybkim rozwiązywaniem większości problemów, z jakimi przedsiębiorcy zgłaszają się do biura rachunkowego.
Pod uwagę należy wziąć również fakt, że zlecenie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Problem opłacania programów księgowych, szkolenia z zakresu księgowości czy organizacji miejsca na dokumenty leży po stronie biura rachunkowego.
Zważając na fakt, że pracownicy biura rachunkowego są na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w przepisach i regulacjach prawnych, można być pewnym, że odpowiednio zweryfikują sytuację firmy i szybko podejmą się skutecznych działań w celu uniknięcia niepotrzebnych kłopotów.

 

Gdzie znaleźć dobre biuro rachunkowe?

 

Wybierając biuro rachunkowe warto zadbać o jak najbardziej profesjonalną i zaufaną pomoc. Przekazując sprawy finansowe firmy do biura rachunkowego Magne Superat uzyskasz rzetelną i pewną pomoc w zakresie księgowości, usług kadrowo-płacowych, doradztwa prawno-finansowego i wiele więcej usług związanych z prowadzeniem firmy. Klikając TUTAJ dowiesz się, dlaczego warto zaufać specjalistom z Magne Superat.

Najnowsze posty

Magne Superat — бухгалтерія, яка орієнтована на максимально можливий прибуток для своїх клієнтів. Особливістю, що виділяє її серед інших фірм, є насамперед, чіткий і дохідливий виклад ситуації для людей без досвіду або знань у галузі бухгалтерського обліку. Усунення всіх неясностей, пояснення доступною мовою, щоб кожен був у курсі своїх фінансових питань та відчував себе у безпеці. Наш офіс знаходиться в Ostrowie Wielkopolskim на вулиці Stanisława Żółkiewskiego 3. 

Ми будемо раді проконсультувати та підготувати для Вас усю необхідну інформацію.

Ми віримо, що компанія з хорошим консалтингом та бухгалтерією може успішно формувати майбутнє в нашій країні.

Logo Stopka Biura Rachunkowego

Ми допомагаємо нашим клієнтам приймати правильні фінансові рішення, які формують майбутнє їхніх компаній.

Facebook Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
LinkedIn Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Instagram Biuro Rachunkowe Magne Superat Ostrów Wielkopolski
Kontakt telefoniczny z Biurem Rachunkowym w Ostrowie Wielkopolskim

Подзвоніть нам

+ 48 798 992 676

         516 006 090

Kontakt e-mail z Biurem Rachunkowym w Ostrowie Wielkopolskim

Напишіть нам

biuro@magnesuperat.pl

Lokalizacja Biura Rachunkowego w Ostrowie Wielkopolskim
Godziny pracy Biura Rachunkowego w Ostrowie Wielkopolskim

Години праці

Pon - Pt: 8:00-16:00

Sob - Nd: zamknięte

Copyright © Magne Superat, усі права захищені - Дизайн та реалізація: Bartosz Adamczyk