drugim kwartale nieprzerwanie mamy duży popyt na nowych pracowników w firmach. Jest on tak duży, że znacząca ilość zakładów przechodzi z bardziej elastycznej formy  zatrudniania jaką jest leasing pracowników na bezpośrednie ich zatrudnianie. Forma takiego zatrudnienia wynika z poddania się pracodawców naciskowi pracobiorców – pracowników, którzy wolą mieć stabilne warunki pracy i oczywiście, takie też wybierają.
Trend ten jest również zauważalny w naszym Biurze Rachunkowym, gdzie nasi klienci decydując się na nowe umowy o pracę z nowo zatrudnionymi pracownikami również decydują się na umowy o pracę. Tendencja ta dotyczy przede wszystkim specjalistów i branż, gdzie dominuje rynek pracownika, a nie pracodawcy. Zmiany w podejściu do zatrud

Dane za GUS

niania nowych pracowników są również zauważalne na tzw. prowincji.

Tendencja ta może ulec jednak odwróceniu, gdy pojawi się kryzys gospodarczy o którym wieszczą ekonomiści. Ostatnie zawirowania związane z wojną na Ukrainie, spadek produkcji ilościowej w Chinach oraz spadki na giełdach światowych. Do tego kryzys żywnościowy i energetyczny mogą spowodować, że praca tymczasowa znów stanie się atrakcyjna.