Temat księgowości jest bliski każdemu właścicielowi firmy. To jego obowiązkiem jest zapłacenie podatku dochodowego i VAT-u czy składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Jeśli przedsiębiorca może pogodzić te obowiązki z codziennym prowadzeniem działalności, spokojnie poradzi sobie sam. Powinien jednak znać podstawowe zagadnienia z działu podatków i księgowości, a także na bieżąco monitorować zmieniające się przepisy podatkowe. Jeżeli podejrzewasz, że będzie to dla Ciebie zbyt czasochłonne, możesz zlecić księgowość profesjonalistom.

Księgowość online to oszczędność czasu i pieniędzy

Chwila wystawiania faktur to dla właściciela firmy przyjemność. Oczekuje on bowiem na dokumentację przychodów przedsiębiorstwa, a gdy konto zapełni się wpływami z zapłaconych faktur, uśmiech sam wędruje na twarz. Aby tworzenie dokumentów nie zabrało zbyt wiele czasu, konieczna jest znajomość odpowiednich programów, aktualizowanych wraz ze zmianami w przepisach. Taki program komputerowy jest udostępniany przez biura rachunkowe. Od wystawienia faktur do ich wysłania pozostaje jedno kliknięcie – oszczędzasz więc czas i papier potrzebny do wydrukowania dokumentów. Często zdarza się, że szef firmy prosi księgową o wysłanie skanu faktury, gdyż papierowy oryginał leży w biurze rachunkowym i nie ma do niego dostępu. Księgowość internetowa prowadzona przez nasze biuro Magne Superat daje Ci pewność, że w każdej chwili będziesz mógł zajrzeć do wystawionych i zapłaconych faktur, a następnie szybko podjąć odpowiednie działania.

Dowiedz się, jak działa nasze biuro rachunkowe!

Każde biuro zajmujące się finansami ma niezawodne sposoby działania, jednak podstawowe prace wszędzie wyglądają tak samo. Działania Magne Superat można rozpisać w kilku punktach:

  • właściciel firmy wystawia faktury sprzedaży w specjalnym programie komputerowym, a rejestry przesyła w formie elektronicznej do nas;

  • w ślad za nimi idą zeskanowane dokumenty zakupu;

  • wyznaczona księgowa natychmiast wprowadza wszystkie pisma do rejestru,

  • szef przedsiębiorstwa zyskuje dostęp do elektronicznych dokumentów i może do nich zajrzeć w każdej chwili.

Współpracując z nami, masz pewność, że dane Twoich pracowników i kontrahentów są ściśle chronione. Zajmujemy się księgowością internetową, w skład której wchodzi prowadzenie teczek osobowych pracowników, sporządzanie dokumentacji, ewidencja urlopów, zwolnień lekarskich, nadzór nad rozliczaniem czasu pracy, sporządzanie listy płac i rozliczanie umów cywilnoprawnych. Jeżeli potrzebujesz pomocy wykwalifikowanej księgowej i jednocześnie chcesz być cały czas do dyspozycji pracowników – zdecyduj się na współpracę z Magne Superat!